Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 860

Skąd: Białystok

PostWysłany: Śro 22:35, 29 Mar 2006    Temat postu: ccc

Jak już ktoś napisał, Turowi tylko jeden mecz i jest dobrze:) Wyjazd mam nadzieje nie popsuje szyków.
Gwizdek.pl
pod obserwacją

Dołączył: 31 Mar 2006
Posty: 24

PostWysłany: Pią 17:04, 31 Mar 2006    Temat postu:

Zaprszam na forum [link widoczny dla zalogowanych] tam znajdziecie wszytskie informacje na temat rozgrywek barażowych o II ligę w których bierze udział TUR Bielsk Podlaski.
Robak
zwykły przeżuwacz

Dołączył: 30 Gru 2005
Posty: 224

PostWysłany: Sob 11:42, 01 Kwi 2006    Temat postu:

Harmonogram finałowego turnieju koszykówki o wejście do 2 ligi męskiej
Nowy Dwór Gdański 12-13 kwietnia 2006 r.

PostWysłany: Sob 23:27, 01 Kwi 2006    Temat postu:

Tur no macie wejść do tej 2 ligi Smile Derbów mam nadzieje nie będzie, ale trzymamy za Was kciuki. Niech podliaski basket rośnie w siŁę Cool
Robak

Posty: 224

PostWysłany: Czw 14:00, 06 Kwi 2006    Temat postu:

Jeszcze tylko siedem dni dzieli drużynę Tura od ostatecznej batalii o wejście do ligi krajowej. Turniej finałowy zostanie rozegrany w Nowym Dworze Gdańskim. O awans będą z nami rywalizowali gospodarze, zespół z Kutna oraz pokonane przez nas rezerwy Anwilu Włocławek, z którymi mamy już zaliczone zwycięstwo z półfinałów. Rozgrywki odbędą się w dniach 12 i 13 kwietnia.

Po bielskim turnieju nasi koszykarze leczyli odniesione kontuzje i treningi nie były zbyt forsowne. Na szczęście większość zawodników już się pozbierała i drużyna zaczyna znowu intensywnie trenować.
– Najważniejsze to nie stracić formy i chęci do dalszej walki. Teraz ogromne znaczenie ma już odporność psychiczna zespołu. Czeka nas ciężka walka i to na obcym terenie – przestrzega Andrzej Sinielnikow, trener Tura.

Już blisko, ale jeszcze daleko
Euforia po wspaniałym zwycięstwie w turnieju półfinałowym powoli opada. Wyczyn koszykarzy Tura na zawsze już pozostanie w historii klubu, ale gra toczy się dalej.
– Większość ludzi uważa, że jesteśmy już w drugiej lidze, a to przecież jest nieprawdą. Możemy mecze w Nowym Dworze przegrać i będzie nas czekał dwumecz barażowy ze spadkowiczem z II ligi, a wtedy wszystko może się zdarzyć – mówi Andrzej Sinielnikow.
Trener uważa, iż w tej chwili najważniejszym zadaniem jest ponowne zmotywowanie zawodników do dalszej pracy treningowej i do walki w finale. Zespół z Nowego Dworu, podobnie jak bielszczanie wygrał w swojej grupie i z uwagi na to, że zagra u siebie będzie niesłychanie trudnym przeciwnikiem.
– Upragniony awans niby jest już blisko, ale z drugiej strony jeszcze daleko. Bardzo chcemy rozstrzygnąć wszystko już teraz, ale wynik jest wielką niewiadomą. Będziemy jednak walczyć – obiecuje selekcjoner.

Pojadą kibice

Pamiętając wspaniałą atmosferę jaką wytworzyła na turnieju półfinałowym bielska publiczność, działacze klubu przygotowali kilka miejsc dla kibiców Tura. Najzagorzalsi sympatycy pojadą ze swoimi ulubieńcami, aby wspomagać ich gorącym dopingiem.
– Chcemy zabrać ze sobą kibiców, aby przenieśli na parkiet w Nowym Dworze Gdańskim choć cząstkę tej atmosfery, która była podczas meczów w Bielsku – mówi Paweł Miszczuk, koordynator Tura. – Niech ich gorący doping doda skrzydeł naszemu Turowi, żeby na obcym terenie nie tracił wiary w zwycięstwo – dodaje.

Bielszczanie wyjadą na turniej dzień przed rozpoczęciem rozgrywek, ponieważ chcą mieć czas na zaaklimatyzowanie się. Chcą również odbyć przed meczem trening, aby trochę ograć się na nieznanym parkiecie.
– Jeśli dopisze nam szczęście wystarczy, że wygramy pierwszy mecz. Wszystko będzie zależało od wyników pozostałych spotkań. Jednak oczywiście nie możemy liczyć tylko na sprzyjające okoliczności. Musimy grać tak, żeby wygrać i będziemy walczyć do końca – zapowiada Paweł Miszczuk.

Źródło: Kurier Poranny Bielski
Torontos

Dołączył: 17 Lis 2005
Posty: 1904

PostWysłany: Czw 15:13, 06 Kwi 2006    Temat postu:

Z całym szacunkiem ale jeśli się obawiacie ewentualnego barażu ze spadkowiczem z 2 ligi to marnie widzę wasze szanse w tej lidze... Ale tak czy siak mam nadzieję że żadne baraże nie będą potrzebne i awans zostanie wywalczony już za tydzień. POWODZENIA Exclamation
Robak

Posty: 224

PostWysłany: Pon 19:21, 10 Kwi 2006    Temat postu:

UWAGA !!! UWAGA

Relacje LIVE z meczy Tura na turnieju finałowym w Nowym Dworze Gdańskim będzie można śledzić na stronie Tura. [link widoczny dla zalogowanych]

I Mecz jest we Środe 12 kwietnia 2006 r.
Tur Bielsk Podlaski - AZS WSGK AGROMA Kutno Godzina 16:30

II Mecz Tur Bielsk Podlaski - ŻTS MALUTA Nowy Dwór Gdański
Czwartek 13 kwietnia 2006 r. godzina 19:00

Przekaż Dalej.
Pozdrawiam i zachęcam do śledzenia wynik Tura w walce o II Ligę.
Robak

Posty: 224

PostWysłany: Wto 20:01, 11 Kwi 2006    Temat postu:

Koszykarze Tura Bielsk Podlaski już dziś mogą zapewnić sobie grę w przyszłym sezonie w II lidze

Stanie się tak pod dwoma warunkami. Tur oraz ekipa gospodarzy od zwycięstw rozpoczną swój udział w turnieju finałowym.

Bielszczanie na zawodach w Nowym Dworze Gdańskim zagrają najpierw z drużyną AZS-u Kutno, a następnie z gospodarzami. Poza tymi zespołami w turnieju bierze udział jeszcze WTK Włocławek, ale z nimi Tur nie będzie grać, ponieważ pokonał już tych rywali w półfinale. Dlatego jedno wygrane spotkanie powinno im pozwolić zająć miejsce gwarantujące awans.

- Do II ligi zakwalifikują się na pewno dwa pierwsze zespoły, a my i drużyna gospodarzy mamy na swoim koncie po jednym zwycięstwie zaliczonym z półfinałów, a więc nie jest źle - mówi Andrzej Sinielnikow, trener Tura. - A prawdopodobnie zarówno trzeci, jak i czwarty zespół z tego turnieju będzie mógł jeszcze zagrać w barażach o awans. Z drugiej ligi wycofała się ekipa Polonii II Warszawa i tym samym zwolniło się kolejne miejsce. Jednak niczego nie możemy być jeszcze pewni, musimy po prostu wygrywać. A czy zajmiemy pierwsze, czy drugie miejsce, nie ma to dla mnie znaczenia. Liczy się awans.

Koszykarze Tura po zwycięstwie w turnieju półfinałowym, rozgrywanym przed własną publicznością, nie przygotowywali się jakoś specjalnie do decydujących zmagań. Nie rozegrali żadnego sparingu, leczyli bowiem drobne urazy, których nabawili się podczas pojedynków. Niestety, rywalizacja półfinałowa okazała się nieszczęśliwa dla kapitana bielszczan Marka Kowalewicza. Ma on bowiem naderwane wiązadła w kolanie i na turniej finałowy jedzie tylko w roli kibica.

- Jakby była jakaś katastroficzna sytuacja, to być może wejdę na boisko - mówi koszykarz. - Jednak mam nadzieję, że nie będzie źle, a na boisko wejdę tylko po to, żeby mieć jakiś udział w awansie.

- Pozostali zawodnicy nie zmagają się już z żadnymi urazami - wyjaśnia Sinielnikow. - Myślę, że jesteśmy dobrze przygotowani do walki o awans. A najtrudniejszym rywalem zapewne będą gospodarze. Ale na razie myślimy tylko o pierwszym spotkaniu z zespołem z Kutna i ono jest najważniejsze.

Koszykarze Tura już wczoraj po południu wybrali się w podróż do Nowego Dworu Gdańskiego. Wraz z nimi pojechali też kibice, którzy dopingiem postarają się pomóc w wywalczeniu awansu.

Godzina rozpoczęcia relacji: 16:30

18:07 Dziekuję za uwagę i zapraszam na jutrzejszą relację z drugiego meczu Tura z gospodarzami turnieju.
18:06 Koniec meczu, mamy upragniony awans!!! Pomimo iż przegralśmy czwartą kwartę 18:12, to wygrywamy całe spotkanie 76:86. W tym momencie kibice fetują razem z zawodnikami. Teraz pozostało tylko jedno pytanie, które w prawdzie nie ma już większego znaczenia, a mianowicie: z którego miejsca awansujemy??? To dowiemy sie już niebawem.
18:03 1 minuta do końca meczu, wynik 74:80.
18:00 Wygląda na to, że wygramy te spotkanie i tym samym będziemy mieli zapewniony awans do II ligi bez względu na wynik jutrzejszego spotkania, ale poczekajmy jeszcze do końca meczu.
17:58 Rywale zmasowali ataki i zdobyli kilka punktów, wynik: 74:79.
17:56 4 minuta czwartej kwarty, 64:77.
17:53 2 minuta czwartej kwarty i wynik meczu: 60:77.
17:50 Ostatnia kwarta miejmy nadzieję zwycięskiego dla nas meczu właśnie się rozpoczęła.
17:44 Zakończyła się trzecia część gry przy stanie na tablicy wyników: 58:74. Jak do tej pory w meczu dużo walki. Nasi koszykarze mając punktową przewagę starają się grać rozsąnie i nie dopuszczają rywali do zbliżenia wyniku, jednak Ci jeszcze nie składają broni i jeszcze zamierzają walczyć.
17:37 2 minuty do końca tej kwarty, wygląda na to, że rywale jeszcze nie odpuścili i za wszelką cenę starają się odrobić straty, narazie z marnym skutkiem, wynik: 52:63.
17:33 6 minuta trzeciej kwarty, 45:58.
17:30 3 minuta trzeciej kwarty. Nasi grajkowie w dalszym ciągu prowadzą 38:52.
17:15 Na trybunach pojawia się coraz więcej kibiców, którzy przychodzą obejrzeć nasz mecz, a zaraz po nim, mecz swoich koszykarzy.
17:12 Koniec drugiej kwarty i wynik bez zmian. Koszykarze udali się do szatni na przerwę.
17:10 Koszykarze z Kutna popełniają wiele błędów co skutecznie wykorzystuje nasz Team, wynik w pełni obrazuje grę na hali, a jest już 35:50 i 1 minuta do końca 2 części gry.
17:07 3 minuty do końca drugiej kwarty, 27:39.
17:03 5 minuta drugiej kwarty. Koszykarze Tura coraz lepiej czują się na bosiku, notują coraz więcej przechwytów i zdobywają kolejne punkty, wynik: 22:35 dla naszych.
16:56 Minęły 2 minuty drugiej kwarty, a wynik wygląda następująco: 17:28.
16:53 Koniec pierwszej kwarty. Tur prowadzi 26:17. Na początku meczu nasi mieli sporo strat jednak teraz ustabilizowali grę i prowadzą 9 punktami.
16:51 Podczas relacji zapraszam do dyskusji na czacie, który znajduje się na stronce.
16:46 Wynik 7:18 dla Tura. Przy dopingu naszym kibicom pomagają miejscowi.
16:34 Po 2 minutach gry jest remis 4:4.
16:30 Rozpoczął się mecz. Wyjściowy skład Tura to: Kaźmierczak, Głódź, Byliniak, Kuczyński, Rzepiejewski.

15:45 Koszykarze Tura powoli wychodzą na rozgrzewkę. Na hali obecnych jest też 5 kibiców z Bielska Podlaskiego, którzy wybrali się do Nowego Dworu Gdańskiego wiernie dopingować naszą drużynę.
15:40 Witam serdecznie wszystkich kibiców i zapraszam na relację live z meczu AZS WSGK AGROMA Kutno - Tur Bielsk Podlaski. Relację poprowadzą adamos oraz Krzysiek G.
jaca
król puszczy

Posty: 1112

Skąd: ze strachu

PostWysłany: Śro 17:40, 12 Kwi 2006    Temat postu:

cóż

pogratulować Laughing nie ma mocnych dla Tura!
Robak

Posty: 224

PostWysłany: Śro 18:34, 12 Kwi 2006    Temat postu:

Szkoda bo miałem taką nadzieje ze Żubry awansują do I ligi a Tur do II . To drugie się spełniło. No cóż mówi się trudno. Życzę powodzenia w następnym sezonie II- ligowym.

PostWysłany: Czw 8:22, 13 Kwi 2006    Temat postu:

Koszykarze Tura Bielsk Podlaski wygrali wczoraj swój pierwszy mecz podczas turnieju finałowego o wejście do II ligi. Pokonali 86:76 ekipę AZS-u Kutno i mogli świętować awans. Było to też możliwe dzięki zwycięstwu zespołu z Nowego Dworu Gdańskiego nad WTK Włocławek.

- My i drużyna z Nowego Dworu jesteśmy w II lidze - ciszy się Andrzej Sinielnikow, grający trener Tura. - Bez względu na pozostałe wyniki zajmiemy w najgorszym wypadku drugie miejsce. Ale ono też daje nam awans.

Jednak zwycięstwo nie przyszło bielszczanom łatwo. Szalę na swoją korzyść przechylili dopiero w samej końcówce spotkania, pomimo że wcześniej byli stroną dominującą na boisku. Już od początku meczu osiągnęli przewagę, którą systematycznie powiększali. Na przerwę schodzili, prowadząc 15 punktami.

- Rywal ani na moment się nie poddawał - twierdzi szkoleniowiec Tura. - Cały czas walczył o zmianę niekorzystnego dla siebie rezultatu.

Zawodnicy z Kutna robili to na tyle skutecznie, że chociaż po trzeciej kwarcie przegrywali 58:74, to potrafili praktycznie zniwelować tę stratę. Na niecałe dwie minuty przed końcem zespół Tura prowadził już tylko czteroma punktami. Na szczęście wtedy nastąpiła akcja, która miała decydujący wpływ na końcowy wynik.

- Piłkę przechwycił Byliniak, zagrał ją do Rzepiejewskiego, a ten zdobył punkty - relacjonuje Sinielnikow. - Ta akcje ostatecznie podłamała przeciwników, którzy już nie podjęli walki.

Pomimo wywalczenia awansu ekipę z Bielska Podlaskiego czeka jeszcze jedno spotkanie. Dziś zmierzy się z zespołem z Nowego Dworu Gdańskiego.

AZS Kutno - Tur Bielsk Podlaski 76:86

Kwarty: 17:26; 18;24; 23:24, 18:12.

Tur: Kuczyński 19, Rzepiejewski 17, Kaźmierczak 11, Byliniak 11, Głódź 10 oraz Ćwikowski 12, Sinielnikow 6.

PostWysłany: Czw 18:43, 13 Kwi 2006    Temat postu:

W meczu Tura z Gdańskiem nie ma co zbytnio liczyć na zwycięstwo Bielszczan , ponieważ plan już został wykonany ( czyli awans) i w tym meczu zagrają ci Koszykarze którzy wcześnie nie grali , albo grali mniej. M.in. nie zagra w Kuczyński i Sinielnikow
Więcej szczegółów na [link widoczny dla zalogowanych]
Robak

Posty: 224

PostWysłany: Czw 19:45, 13 Kwi 2006    Temat postu:

I tak jak pisałem Koszykarze Tura przegrywają te spotkanie .

84:68 (19:12, 22:20, 16:25, 25:11)

Przegraliśmy 84:68, nie zmienia to faktu iż jesteśmy w II lidze. Na hali jak już wspomniałem wielka feta, słuchać głośne śpiewy i gromkie brawa.